REKLAMA

repka ikonaTomáš Řepka, sedmatřicetiletý legendární obránce fotbalové Sparty, v úterý na Letné definitivně ukončil svůj kontrakt dohodou o vyrovnání. Agentuře Mediafax to v úterý sdělil hráčův manažer Pavel Paska, v jehož kanceláři v Praze současně rozvázal smlouvu ve Spartě i brankář Jaromír Blažek.

Blažek a Řepka byli v úterý ráno pozváni do sídla Paskovy společnosti ISM v Praze, aby podepsali písemná ujednání o ukončení kontraktů, ale osobně přišel jen Blažek. Bývalý reprezentační gólman, jemuž bude 29. prosince 39 let, zatím ještě nemá o své další kariéře jasno. "Zatím nemám žádné konkrétní nabídky, ještě bych nějaký čas rád hrál fotbal," řekl Blažek agentuře Mediafax.

REKLAMA

Řepka poprvé oblékl rudý dres v roce 1995, po třech letech odešel do zahraničí, nejdříve do Itálie, posléze do Anglie. Do Sparty se muž, který oblékal na dresu číslo 2, vrátil v lednu 2006. Během svého druhého působení v klubu z Letné slavil s mužstvem zisk dvou mistrovských titulů. "S Tomášem Řepkou jsme podepsali rozvázání kontraktu už v pondělí večer u něj doma s platností k dnešku," vysvětlil Paska. "O jeho budoucnosti se budeme bavit, ale Tomáš ještě chce hrát fotbal. Preferuje české angažmá," dodal.

V úterý krátce před polednem potvrdila rozchod se svou někdejší oporou a kapitánem také Sparta. "Tomáš je výraznou postavou sparťanské historie. Byl, je a zůstane klubovou ikonou. Na tom dohoda o ukončení jeho hráčského kontraktu nic nemění," uvedl ředitel komunikace letenského týmu Ondřej Kasík. "Lidé v klubu a fanoušci ho i nadále budou vnímat jako velkého sparťana, který pro klub odvedl spoustu práce. Zaslouží si velký obdiv," dodal.

Rozhovory o ukončení smlouvy mezi klubem a hráčem podle Kasíka probíhaly velmi korektně. "Tomáš společně s manažerem Pavlem Paskou přistoupili k jednáním stejně jako my opravdu konstruktivně, děkujeme jim za to," doplnil sparťanský mluvčí s tím, že bližší informace k podmínkám ukončení Řepkova hráčského kontraktu se obě strany rozhodly nezveřejnit.

Vedení Sparty se rozhodlo rozloučit se s Řepkou a Blažkem s ohledem na sportovní budoucnost klubu. Řepka na podzim odehrál pouze tři utkání v Gambrinus lize, poté ho sužovaly zdravotní problémy. "Tomáš s Jardou si zaslouží velkou rozlučku se sparťanskými fanoušky. Nabídli jsme jim, že pro ně klub v létě uspořádá v Generali Areně rozlučkový zápas, aby se mohli ještě jednou v rudém dresu přímo na trávníku pozdravit s příznivci Sparty. A také aby měli naši fanoušci ještě příležitost vidět ikony Sparty na hřišti," řekl Kasík.

Zdroj: MEDIAFAX


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA