REKLAMA

bem2Pražští radní na svém úterním zasedání rozhodli o likvidaci společnosti Praha olympijská, která měla za úkol připravit metropoli na možnost konání letních olympijských her v letech 2016 a 2020. Agenturu Mediafax o tom informovalo tiskové oddělení magistrátu.


Společnost stála město již 70,5 milionů korun.

"Na žádost správní rady společnosti rada dala souhlas s likvidací této společnosti k 31. červenci," vysvětlil náměstek primátora Antonín Weinert (ČSSD).

Společnost založená Prahou a Českým olympijským výborem funguje od března 2007. Podle Weinerta již dlouho nevykazuje žádné služby ani činnost. Radní navíc v této souvislosti jmenovali tři členy správní rady za členy, kterým skončil mandát již v dubnu. Právě správní rada zastane funkci likvidátora této obecně prospěšné společnosti.

Bývalý pražský primátor a současný poslanec Pavel Bém (ODS) olympijské hry podporoval. Pokud by byly komorní, byly by podle všech studií ziskové, tvrdil. S místním referendem, v němž by Pražané sami rozhodli, zda chtějí olympijské hry v metropoli, ale nesouhlasil.

Kritici poukazovali na to, že hry by byly příliš nákladné a skončily by prodělkem a předpokládali, že by se jejich pořádání do české metropole nevešlo.

Pro pořádání her v roce 2016 se nakonec Praha nedostala mezi kandidátská města, zůstala mezi neúspěšnými uchazeči.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA