REKLAMA

fotbal slavia_hraciTřiapadesátiletý Petr Rada se stal novým trenérem fotbalistů pražské Slavie, která potvrdila jeho příchod na svých oficiálních stránkách. Rada v Edenu podepíše smlouvu na dva roky.

Zkušený kouč měl ještě na rok platný kontrakt v Teplicích, prezident Slavie Aleš Řebíček proto v posledních dnech vedl jednání s předsedou představenstva FK Teplice Pavlem Šedlbauerem. K dohodě mezi oběma funkcionáři nakonec došlo v úterý večer.

REKLAMA

"Na setkání mezi nejvyššími představiteli Slavie a Teplic došlo k finální dohodě ohledně uvolnění Petra Rady do jeho nového angažmá. Celkové složení realizačního týmu bude předmětem dalšího jednání mezi novým trenérem a sportovním úsekem Slavie," uvedla ředitelka komunikace "sešívaných" Soňa Nouzáková.

Dá se předpokládat, že na sever Čech poputuje za Radu finanční kompenzace. Nového trenéra budou muset hledat právě v Teplicích a jasno o něm ani zdaleka nemají. Ředitel "žlutomodrých" František Hrdlička se v posledních dnech nechal slyšet, že s žádným kandidátem nejedná.

Rada už jednou na lavičku Slavie usedl - v sezoně 1997/98 působil jako asistent trenéra Pavla Tobiáše a poté také krátce jako hlavní trenér. Bývalý reprezentant a hráč Dukly či Fortuny Düseldorf už v tuzemsku vedl třikrát Teplice, předtím Plzeň, Jablonec nebo Liberec. V červenci 2008 se stal trenérem seniorské fotbalové reprezentace, v dubnu 2009 byl vedením FA ČR po nevydařeném utkání kvalifikace MS 2010 se Slovenskem (1:2) odvolán.

Zdroj: MEDIAFAX


[prazskezpravy][/prazskezpravy]

[jihoceskezpravy][/jihoceskezpravy]

[fcbpridejte][/fcbpridejte]

REKLAMA