REKLAMA

fanousek_zadrzeniVšem obviněným tak za výtržnictví hrozí až dva roky vězení, za poškození cizí věci ve spolupachatelství pak až tři roky vězení. Jednoho z fanoušků kriminalisté obvinili i z násilí proti úřední osobě a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za což mu hrozí až šest let.

"Vyšetřovatelé totožnost obviněných zjistili z veškerých videozáznamů, které byly na stadionu pořízeny. Podařilo se jim přitom odhalit i osoby, které si maskovaly obličej, popřípadě se během incidentu převlékaly. Řada z nich byla zachycena přímo při páchání protiprávního jednání," uvedla Miklíková.

Kriminalisté obvinili již 24 fotbalových fanoušků, kteří na začátku května při zápase Slavie s Olomoucí v pražském Edenu vtrhli na hřiště a prali se s policií i pořadateli. Všichni jsou obviněni z výtržnictví a poškození cizí věci, sdělila ve středu Mediafaxu pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.

Obviněných by podle ní mohlo být víc, policie pracuje na ztotožnění dalších výtržníků.

Fanoušci fotbalové Slavie řádili během zápasu jejich klubu s olomouckou Sigmou v rámci semifinále Ondrášovka Cupu. Zápas se nedohrál. Zpočátku poklidný protest fanoušků proti dluhům a neprůhledné vlastnické struktuře v klubu, kvůli které měl klub problémy se získáním ligové licence, se o poločase zvrhl v bitku s policisty.

Radikální jádro fanoušků nejprve vzalo útokem útroby stadionu ve snaze najít a lynčovat klubové vedení, poté se výtržníci přesunuli na tribunu, odkud se je policejním těžkooděncům nakonec podařilo vyhnat.

Pohárový zápas klub kontumačně prohrál 3:0, navíc dostal pokutu 750 tisíc korun a byl mu na tři zápasy uzavřen stadion. Ligovou licenci, kvůli které vlastně fanoušci na stadionu řádili, ale klub nakonec napodruhé získal. Škody na stadionu po řádění fanoušků policie vyčíslila na 700 tisíc korun.

Řádění fanoušků se nevyhnulo ani pohárové finále, při kterém se v Jihlavě utkaly týmy Olomouce a Mladé Boleslavi. Fanoušci zde vnikli na hřiště po skončení zápasu a prali se mezi sebou i s pořadateli. I zde již padla první obvinění.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA