REKLAMA

prazsky_maratonPražský mezinárodní maraton obdržel prestižní zlatou známku. Nejvyšší ocenění Mezinárodní atletické federace (IAAF) předal ve čtvrtek šéfovi pražského maratonu Carlu Capalbovi předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník.

"Cením si toho, že Praha má dobrý maraton, který má ve světě zvuk. Cesta byla dlouhá, pamatuji si na první schůzku s Carlem. On měl už tehdy sen, a splnil si ho," řekl Varhaník.

"Je to jako promoce. Ne že bych se cítil tak mladý, ale ten pocit je stejný," přiznal Capalbo. "Kolikrát jen jsem slyšel: Carlo, ty jsi blázen, tohle nejde. Ale to, co bylo před pár lety nemyslitelné, teď máme. Na světě je jen sedmnáct maratonů se zlatou známkou. Tokio, Londýn, New York, Chicago, každé to město je známější než Praha, ale my k nim kvalitou našeho závodu patříme," dodal duchovní otec pražského maratonu.

"Vstupujeme do elitní společnosti, bude těžké to obhájit. Máme dnes takový Silvestr, bilancujeme tento rok, ale současně už jsme začali pracovat na příštím ročníku," řekl marketingový ředitel Pražského mezinárodního maratonu Jiří Nečásek.

Pro udělaní zlaté známky je důležitá zejména kvalita startovního pole a počet účastníků, stanovena jsou i další kritéria. Pražskému maratonu pomohl i nový traťový rekord, který je šestým nejlepším časem na světě. Podle Capalba stálo přibližně tři až čtyři miliony korun zlepšit maraton tak, aby nejvyšší ocenění dostal. "Přivedli jsme lepší běžce, zvýšili jsme bezpečnost na trati, pořádali jsme víc antidopingových kontrol," vypočítal Capalbo.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA