REKLAMA

hlousekFotbalovou Slavii Praha v pondělí opustila další výrazná tvář - německý klub 1.FC Kaiserslautern získal na půlroční hostování s opcí na trvalý přestup ofenzivního záložníka nebo útočníka Adama Hlouška. Informují o tom oficiální stránky německého klubu.

Slavia se v průběhu minulého roku ocitla v tíživé finanční situaci a minulý týden prodala jeden ze svých největších klenotů - záložník Milan Černý zamířil za zhruba dvacet milionů korun do Rostova na Donu. Zájem o dalšího hráče "sešívaných" ohlásil Kaiserslautern, který se v pondělí domluvil na příchodu Adama Hlouška.

Talentovaný fotbalista se už podrodil zdravotní prohlídce a německý klub jej získal na půlroční hostování s opcí na trvalý přestup. "Získali jsme další kvalitní přírůstek do našeho mužstva. Adam je mladý, rychlý a hladový hráč. Jsme přesvědčeni, že nám může pomoci dosáhnout našich cílů," řekl předseda Kaiserslauternu Stefan Kuntz.

Na přestupu Hlouška, který odehrál v Gambrinus lize 73 utkání a vstřelil sedm gólů, vydělá také Jablonec. Šéf severočeského klubu Miroslav Pelta totiž před několika týdny poskytl Slavii finanční injekci a výměnou získal právě procentuální podíl z Hlouškova dalšího transferu. Spekuluje se o tom, že Jablonec získá až polovinu z případného Hlouškova letního přesunu.

Hloušek rozšíří českou legii v Kaiserslauternu, kde působí už Jan Morávek, Jan Šimůnek a také Jiří Bílek.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA