REKLAMA

fotbal_slavia_hraciKouč a generální manažer Slavie Praha Vladimír Růžička je přesvědčený, že aby se jeho tým vyhnul předkolu play-off, bude muset vyhrát všechny tři zbývající zápasy v základní části. Řekl to v rozhovoru pro webové stránky klubu.

Momentálně dělí Slavii od šestého místa dva body. Ve hře jich je ještě devět a právě tento plný počet bodů musí “červenobílí“ získat, jinak se podle Růžičky předkolu play-off nevyhnou. “Pokud vyhrajeme třeba jenom dvakrát, máme smůlu. Ostatní týmy si to pohlídají. Navíc si myslím, že mají trochu příznivější los,“ poznamenal zkušený trenér.

Kdyby se jeho tým do šestky nedostal, Růžička by se chtěl v předkole utkat s Plzní. “Zápasy s ní jsou vždycky pěkné, navíc by přišlo i dost lidí. Mám obavu, že kdybychom hráli s Litvínovem nebo Karlovými Vary, tolik diváků by nebylo. Nejatraktivnější je pro nás zkrátka Plzeň,“ má jasno.

Plný stadion by jistě přišel i na Kometu Brno, tu však od předkola dělí v tuto chvíli čtyři body. Růžička už proto Moravanům velkou šanci nedává. “Aby ještě mohli pomýšlet na úspěch, musí bezpodmínečně třikrát vyhrát. Jinak podle mě nemají žádnou šanci. Ale já bych Kometě ten postup přál. Kdybychom na ni narazili v play-off, byl by to takový malý svátek hokeje. Lidi ty zápasy s ní hrozně prožívají,“ uvědomuje si uznávaný kouč, jenž dvakrát dovedl českou hokejovou reprezentaci k titulu mistrů světa.

Pro webové stránky klubu se rozpovídal také o případných posilách pro příští ročník. “Můžu říct, že mužstvo bude mít prakticky stejnou podobu jako nyní. Může přijít tak jeden hráč, jinak ale budeme pokračovat s těmihle kluky. A možná si pomůžeme dalšími juniory,“ prohlásil Růžička s tím, že již nepočítá s útočníkem Miroslavem Holcem, který se nedohodl s Pražany na nové smlouvě.

Klub naopak uplatnil opci na Lukáše Endála, ve Slavii bude pokračovat i mladý Dmitrij Jaškin. “Dima má u nás smlouvu a já jsem domluvený s jeho agentem, že minimálně dvě nebo tři sezony bude hrát u nás. Je ještě hodně mladý a potřebuje se vyhrát. V NHL by teď chlapskou soutěž nehrál. Šoupli by ho do juniorů, a to by byl krok zpátky,“ řekl Růžička na adresu sedmnáctiletého forvarda.

Sázka na mladé se trenéru Slavie vyplácí a na své strategii rozhodně nehodlá nic měnit. “Hodně jsme obměnili kádr a mladí kluci bojují, naše hra je založená na bruslení a tvrdosti. Myslím, že i ostatní týmy by potvrdily, že zápasy s námi velmi bolí. Hrajeme totiž jiným stylem než zbytek ligy a máme k tomu vhodné typy hráčů. A samozřejmě nás drží Míra Kopřiva, který se stal fantastickou posilou. Obrovským zklamáním pro mě byl snad jen Štefanka. Jeho příchod byl mou chybou,“ konstatoval Růžička.

Vyjádřil se také ke stavu dvou marodů: kapitána Petra Kadlece (natažené vazy v zápěstí) a svého syna Vladimíra Růžičky mladšího (zlomený kotník). “Konec základní části nejspíš nestihnou. Péťa Kadlec sice nemá ruku zlomenou, jenže jeho zápěstí je podvrtnuté, což rozhodně není nic příjemného. Lepší se to, zatím to však není na to, aby s tím mohl hrát. A co se týče Vládi, ten začal s rehabilitací. Uvidíme, jak na tom bude,“ uzavřela ikona Slavie, na jejíž střídačce působí jedenáctým rokem.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA