orvis cup ikonaNa šestém ročníku Orvis cupu v Praze na Střeleckém ostrově bodovali opět Češi. Závod v lovu pstruhů na umělou mouchu vyhrál Karel Peyerl z Prahy. Svátek ryb, rybářů, gastronomie, her a zábavy se tradičně konal první říjnový víkend. Fish festival 2011 a jeho doprovodný závod navštívilo během slunného víkendu na dvacet tisíc lidí.

Teplé počasí přilákalo na Střelecký ostrov především rodiny s dětmi. Méně štěstí ale měli letos rybáři. Kvůli teplému počasí nevyplavaly ryby ze dna Vltavy a chytli jich tak výrazně méně. Zatímco loni chytila necelá stovka muškařů téměř sedm set ryb, letošní celkové číslo se zastavilo na počtu 332. „Počasí letos vyšlo především návštěvníkům festivalu, rybám moc ne. Díky tomu, že muškaři chytali málo ryb tu, ale byla mnohem méně soutěživá atmosféra. Závodníci se velmi podporovali a navzájem si fandili,“ říká Jiří Voráček, zakladatel Orvis cupu v České republice a dodává, „Radost budou mít určitě pražští rybáři, pro které je revír od pondělí volný.“

REKLAMA

Šestého ročníku Orvis cupu se účastnilo pětaosmdesát rybářů z celé Evropy. Ojedinělý závod v centru Prahy si nenechali ujít muškaři z Polska, Slovenska, Nizozemska, Chorvatska a Rumunska. Z Vltavy vytáhli kromě pstruhů také kapry a tlouště. Největší rybu dlouhou šestapadesát centimetrů chytil juniorský mistr světa, teprve šestnáctiletý Lukáš Starýchfojtů. Maximální počet chycených ryb na jednoho závodníka bylo třiadvacet.

Celkovým vítězem závodu se stal Karel Peyerl z Prahy, který si vyzkoušel Orvis cup už popáté. „Letos to tedy byla dřina, výhra určitě není zadarmo, i když by to tak mohlo s celkovým počtem sedmnácti chycených ryb vypadat. Více než deset hodin strávených na slunci nebylo nic příjemného, zamračené počasí by bylo určitě lepší. Závod sám je ale úžasný, chytat v centru metropole, kolem ty památky, prostě nádhera,“ popsal své dojmy vítěz, který získal prut Helios s navijákem a šňůrou v ceně třicet tisíc korun. Na druhém místě skončil Luboš Roza, který si odnesl prut Hydros v hodnotě patnáct tisíc korun. Bronzovou medaili a prut Access v ceně deset tisíc korun vyhrál Zbyněk Nadrchal.

Závodu se účastnilo také pět žen. Zvítězila Irena Exnerová.

Podrobnosti na www.fishfestival.cz


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA