REKLAMA

Přestřelka evropských basketbalových talentů na pražské Letné!

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Souboj nejtalentovanějších mladých hráčů z celé Evropy proběhne v polovině prosince v pražské sportovní hale Královka.

REKLAMA

Účast na turnaji potvrdily nejlepší evropské týmy. Zúčastní se hráči Alba Berlin, Crvena Zvezda Beograd, Fenerbahce Istanbul, Joventut Badalona, Žalgiris Kaunas a WKK Wroclav. Nebudou chybět týmy U18 české reprezentace a hostitelské Get Better Academy Prague (GBA).

Kromě turnaje, ve kterém poměří své síly špičkové evropské týmy s českou elitou, je akce platformou pro setkání širší basketbalové komunity. Událost podpoří i česká basketbalová ikona Jiří Welsch, který se mimo jiné zúčastní besedy v rámci nabitého doprovodného programu.

Basketbalový svátek doprovodí třídenní trenérská klinika. Tu povedou zkušený NBA kouč David Nurse, zaměřující se na zlepšení individuálních dovedností, a mentální kouč Soonouk Kwon, který školí i ve firmách typu Samsung nebo Hyundai. Rezervovat vstupenky lze na webových stránkách trenérské kliniky.

O víkendu proběhnou soutěže o ceny a atraktivní Partners Slam Dunk Contest, kdy vybraní basketbalisté prokážou skloubení technické vybavenosti s atletickými schopnostmi, či 3 Points Shootout, ve kterém hráči uplatní přesnou ruku.

Vstupenky na turnaj lze zakoupit na webových stránkách. Za zvýhodněnou cenu jsou k dispozici v předprodeji online. Ke koupi budou také na místě. Vstupné je možné koupit na jednotlivé dny nebo formou zvýhodněných balíčků. V prodeji je zvýhodněné vícedenní vstupné i hromadné slevy pro skupiny 2+1 či 4+4.

Velké poděkování patří partnerům, kteří se významnou měrou podíleli na uskutečnění turnaje. Akci vyjádřili podporu generální partner Pražské služby a.s., hlavní partner Hlavní město Praha, hlavní mediální partner O2 TV Sport a mediální partner Lidové noviny.

“Přiveďte známé, přátelé, rodiče, babičku, spoluhráče. 15 až 18. prosince se uvidíme v hale Královka,“ vyzývá patron turnaje Jiří Welsch.

“Během turnaje budou na palubovku směřovat zraky nejen diváků, ale také agentů. Jak napovídá název turnaje YOUNG GUNS, jde o přehlídku mladých progresivních hráčů. Pro každého z nich je turnaj ideální příležitostí ukázat se v tom nejlepším světle, dostat se do hledáčku trenérů a posunout se v kariéře dál. Můžeme očekávat tvrdé souboje a krásnou basketbalovou přestřelku,” slibuje Matěj Zajíček, manažer GBA a hlavní organizátor turnaje.

“Tvrdě pracujeme a podařilo se nám dostat na univerzity do zámoří již 14 skvělých mladých hráčů. Naše družstva začala sbírat úspěchy v domácích soutěžích, které však nelze porovnávat s kvalitou týmů, které dorazí na tento turnaj. Na konfrontaci s týmy evropské špičky se opravdu těším. Umožní nám to u jednotlivých hráčů odhalit nedostatky, na kterých následně zapracujeme,“ říká trenér Get Better Academy Julián Beťko.

K účasti na turnaji se vyjádřil také reprezentační trenér Peter Bálint: “Každá zápasová mezinárodní zkušenost s kvalitními kluby Evropy je pro Národní tým v přípravě jen ku prospěchu. Asi se nám nepovede sestavit družstvo v nejsilnější sestavě (někteří hráči budou hrát za GBA a USK se účastní v tomto termínu turnaje ve Španělsku), ale aspoň se budou mít příležitost ukázat další aspiranti na reprezentační dres. Očekávám kvalitní a vyrovnaná utkání. Rád bych Julianovi Beťkovi z GBA poděkoval za pozvání na tento turnaj.”

INFORMACE, PROGRAM, PŘEDSTAVENÍ TÝMŮ: www.gbainvitational.eu

VSTUPENKY: http://www.gbacademy.eu/gba-invitational- 2016/vstupenky

TICKETS: http://www.gbacademy.eu/gba-invitational- 2016/tickets

FACEBOOK EVENT: https://www.facebook.com/events/1051069915022097/

PRESS KIT: https://drive.google.com/open?id=0B5WpVe4ycEkSWFFuMTFjZHd2aFk

AKCE STRUČNĚ:

● čtyřdenní mezinárodní basketbalový turnaj

● jedinečná přehlídka mladých talentů evropského basketbalu

● bohatý doprovodný program:

                 slam dunk contest, 3 points shootout

                 beseda s Jiřím Welschem, focení, autogramiáda

                 trenérská klinika s NBA coachem Davidem Nursem a Soounokem Kwonem

                 (http://www.gbacademy.eu/coaching-clinic)

● Datum: čtvrtek 15. - neděle 18. prosince 2016

● Místo: Sportovní hala Královka, Nad Královskou oborou 1080/51, 170 00 Praha 7 - Bubeneč

 

REKLAMA