REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Malí pacienti dětského oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod s doprovodem mohou opět v tomto letním počasí využívat při hospitalizaci slunečnou terasu v 6. nadzemním podlaží hlavní lůžkové budovy. Terasa prodělala stavební úpravy za 734 tisíc korun.

„Terasu za vhodného počasí využívají zejména maminky s dětmi v kočárku, kdy maminky relaxují na čerstvém vzduchu a děti spokojeně spí. Je to příjemné zpestření a posezení i pro dobu návštěv. Opouštět oddělení však mohou maminky s hospitalizovanými pacienty pouze po domluvě s lékařem, kdy to zdravotní stav dítěte dovolí,“ prozradila vrchní sestra Jana Niederlová.

REKLAMA

terasa detske oddeleni NHB 1 terasa detske oddeleni NHB 2

Foto zdroj: Nemocnice Havlíčkův Brod

Terasa je otevřená, maminky se na ní tedy mohou i slunit, popíjet kávu nebo si číst noviny. „Neboť byla na terase poškozená dlažba a izolace, a při dešti protékala voda do pátého patra budovy, museli jsme přikročit k opravě. Došlo i k drobným úpravám střechy a odtoků z celého prostoru,“ sdělil technický náměstek Josef Tvrdý. Terasa je vybavena houpačkou, posezením a velkým slunečníkem.

„Kromě možnosti využití terasy se snažíme zpříjemnit maminkám a dětem pobyt v nemocnici i dalšími prostředky. K těm patří povolené procházky v areálu nemocnice, canisterapie ve vybraných termínech, dětské herny na jednotlivých stanicích vybavené dle věku pacientů – buď hračkami, nebo počítači a deskovými hrami,“ doplnila mluvční nemocnice Petra Černo.

Komfortem pro malé pacienty po operacích je také pooperační/dospávací pokoj přímo na dětském oddělení, kdy je u lůžka dítěte, které musí být pod dohledem zdravotníků, po celou dobu osoba blízká a malý pacient se tak probouzí z narkózy a opět vidí maminku, tatínka či babičku s dědou. Na dětském oddělení je pak též nadstandardní kojicí pokoj, pro maminky, které s kojením mají problém a v soukromí, s pomocí zdravotníků, se snaží osvojit si správné techniky. Jako jediné v kraji umožňuje naše dětské oddělení – stanice intermediární péče – hospitalizaci novorozenců s oběma rodiči na vlastním pokoji. Rodiče jsou tedy novorozenci nepřetržitě na blízku i přes nutnost 24hodinového lékařského dohledu.

REKLAMA