OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Telčská pobočka Muzea Vysočiny se přestěhuje do Univerzitního centra

V průběhu srpna dojde k přestěhování telčské pobočky Muzea Vysočiny Jihlava do prostor Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči. Změnu si vynutilo zahájení rekonstrukce Zámku Telč. Dočasné přemístění muzea do prostor univerzitního centra je zároveň i logickým vyústěním dlouhodobé spolupráce obou institucí.

Číst dál...

Vybavený chemostacionář slouží pacientům

Chemostacionář pro onkologické pacienty je kompletně vybavený. V pořadí již pátý Vánoční pokoj jihlavské nemocnice tak dostal podobu, jakou si na oddělení představovali. Pacienti mají nová křesla, sedačky nebo tablety se sluchátky, které jim mají zpříjemnit pobyt v nemocnici během chemoterapií.

Číst dál...

VIDEO: Policisté pátrají po zlodějce

Jihlavští policisté se na veřejnost obracejí s žádostí o spolupráci při prověřování případu krádeže. Zákaznice při nakupování v obchodě přišla o svoji peněženku. Kamerové záznamy odhalily, jak se čin odehrál.

Číst dál...

Jihlava zahájila stavbu mateřské školy Na Dolech

V Jihlavě ve Starých Horách začala stavba mateřské školky s celodenním provozem. Školka bude mít vyhrazené kapacity pro děti zaměstnanců společnosti Bosch Diesel. Moderní zařízení bude připraveno k provozu od začátku školního roku 2019/2020. Ve školce s možností přespání bude vodní svět, vířivka a interaktivní dílna.

Číst dál...

Jihlava začne plošně svážet použité jedlé oleje a tuky

Jihlava dlouhodobě a koncepčně usiluje o snižování množství netříděného komunálního odpadu. Novinkou je zavedení celoplošného svozu jedlých olejů a tuků. Od začátku srpna bude po městě rozmístěno 24 nádob, do kterých budou moci občané ukládat použité tuky ideálně v PET lahvích.

Číst dál...

Pro pacienty jsou připraveny vozíky na mince jako v supermarketu

V jihlavské nemocnici zavedli stejný systém půjčování invalidních vozíků, jako těch nákupních v supermarketu. Protože se vozíky neustále ztrácely, jsou nově na desetikorunovou zálohu a řetízek. Nové kusy jsou označeny také velkým logem nemocnice, což by mělo zamezit krádežím.

Číst dál...

Budova SŠ PTA Jihlava prošla zateplením

Od června letošního roku probíhá na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava výuka ve třech zrenovovaných objektech dílen. Kraj Vysočina získal na jejich zateplení podporu z finančních prostředků EU. Kraj Vysočina aktivně vyhledává možnost realizace projektů na snížení energetické náročnosti budov ve vlastnictví kraje. Jedním z takových projektů je i realizace energeticky úsporných opatření na třech objektech dílen Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava, kde probíhá praktická výuka žáků. Na těchto objektech došlo od července 2017 mimo jiné k výměně okenních a dveřních výplní a zateplení obvodových plášťů a střech.

Číst dál...

REKLAMA