REKLAMA

V pondělí 1. července v 17.38 hodin byl na tísňovou linku středočeských hasičů oznámen požár nákladního vozidla na dálnici D1 před 18. kilometrem ve směru do Prahy. 

 

REKLAMA

Foto zdroj: HZSSČK

Operační důstojník k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Říčany a Benešov a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Senohraby.

Původně byl ohlášen pouze požár kabiny, ten se ale rychle rozšířil i na cisternu, ve které byl přepravován plastový granulát. První jednotka byla na místě za pět minut od výjezdu. Hasičům v dýchací technice se podařilo dostat požár pod kontrolu pomocí jednoho C proudu a vysokotlaku. Následně byla pomocí termokamery dohledána a uhašena skrytá ohniska.

Současně byla provedena sanace vozovky, protože z vozidla došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči také zkontrolovali, zda se tyto látky nedostaly spolu s hasební vodou do nedaleké vodoteče. Jak se ukázalo, všechno zachytily dálniční lapoly, takže k znečištění přírodního prostředí nedošlo. Veškerý převážený granulát zůstal v cisterně.

 Po dobu zásahu byla dálnice ve směru do Prahy zcela uzavřena. Krátce po lokalizaci byla zprůjezdněna dvěma pruhy. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci vozidla. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 1,5 milionu korun.

REKLAMA