REKLAMA

Nových parkovacích ploch se dočkají obyvatelé přijíždějící do hlavního města od jihu a východu, a to na Opatově, v Braníku a Běchovicích.

TSK se daří realizovat projekty, jejichž uskutečnění komplikovaly od počátku roku 2017 majetkoprávní spory a problémy s pozemky. „Naším cílem je na maximu příjezdů do Prahy nabízet řidičům možnost přesednout na MHD nebo příměstské vlaky, vyhnout se špičkám a rychle se dostat do centra. Výstavbu záchytných parkovišť se nám teď daří s TSK opravdu rychle posouvat kupředu. Do konce roku otevřeme záchytná parkoviště na třech nových místech a pokračovat ve výstavbě budeme intenzivně i příští rok,“ říká Adam Scheinherr, náměstek primátora pro dopravu.

REKLAMA

V úterý 1. října TSK znovu otevře po dvou letech P+R parkoviště nedaleko metra Opatov. To bylo uzavřeno z důvodu majetkoprávních sporů. „Po dvou letech se nám podařilo narovnat vztahy se soukromým majitelem a uzavřít na přelomu srpna a září dohodu o pozemcích pod parkovištěm. Okamžitě jsme přistoupili k instalaci veškerých potřebných technologií a znovu obnovení provozu parkoviště, včetně jeho napojení do systému P+R,“ konstatuje Jozef Sinčák, generální ředitel TSK.  Hlídané parkoviště s kapacitou 212 parkovacích míst a 4 míst pro ZTP v ulici Chilská na Praze 11 bude otevřeno každý den od 4:00 hod. ráno do 1:00 hod. po půlnoci tak, aby byla zajištěna návaznost dopravy na provozní dobu metra. Řidič, který využije tohoto parkoviště a dále bude cestovat do centra města MHD, zaplatí za zaparkované vozidlo 20 Kč za celý den.

Do konce roku Technická správa komunikací zahájí výstavbu dalších dvou P+R parkovišť. Na počátku října začne s výstavbou parkovacích ploch nedaleko zastávky Praha – Běchovice střed. „Běchovice se pomalu ale jistě stávají nejdůležitějším dopravním uzlem východu hlavního města Prahy. Prioritou přitom je a vždy bude městská hromadná doprava. Nové parkoviště P+R u železniční zastávky Praha – Běchovice střed nabídne individuálním motoristům prostor, kde budou moci svá vozidla odstavit a rychle a pohodlně přejít na MHD. Budování parkovišť P+R vnímáme jako zásadní předpoklad pro fungující systém městské dopravy. Jsme proto hrdí, že se nám společně s TSK Praha podařilo ve velmi krátkém čase tento projekt dotáhnout k realizaci,“ vítá výstavbu nového parkoviště Ondřej Martan, starosta Běchovic. Ve stejné době začne výstavba také P+R u železniční zastávky Praha Braník. Obě parkoviště by měla být dokončena na počátku prosince letošního roku. Motoristé, kteří využijí služeb nového parkoviště, které bude bezobslužné, tedy zpočátku bez poplatku, budou moci dál do centra města pokračovat z nedaleké železniční zastávky. Cesta příměstským vlakem, který ze zastávky Běchovice střed jezdí každých 30 minut, trvá na Masarykovo nádraží přibližně 15 minut.

V první polovině roku 2020 by měla začít realizace dalších parkovišť v Praze Hostivaři v ulici Dolnoměcholupská a v Praze Lipencích.

REKLAMA