REKLAMA

V rámci projektu Yoga&Special Places proběhla o víkendu poslední letošní edice nejen pro milovníky jógy. Tentokrát v Kaiserštejnském paláci na Malé straně v Praze. Pod názvem Xmas Yoga Day si organizátoři dali za cíl podpořit organizaci Running With Those That Can´t a na její činnost vybrali krásných 35 750 Kč.

Každá z akcí projektu má vždy jiný charitativní podtext. Ten poslední byl zaměřený na podporu RWTTC – organizace, jejímž cílem je zvýšení viditelnosti a povědomí o osobách se speciálními a komplexními potřebami a pomoc s jejich integrací do činností každodenního života. Pro naplnění tohoto cíle si členové Running With Those That Can’t (RWTTC) zvolili sportovní běžecké události, které tvoří osu aktivit charity. Proto, aby mohli se svými svěřenci běhat, potřebují ale speciální závodní vozík. Cílem Xmas Yoga Day v Kaiserštejnském paláci bylo tedy vybrat potřebné peníze k zakoupení vozíčku. „Po odečtení všech produkčních nákladů, které byly spjat s uspořádáním celé akce, se nám podařilo vybrat víc než 35 tisíc Kč, což je pro nás velký úspěch a jsme moc rádi, že na akci dorazilo tolik lidí, kteří nás i RWTTC podpořili“, dodala Adéla Porubská, majitelka studia Yoga Movement a zakladatelka projektu.

REKLAMA

joga charita 2

Xmas Yoga Day v Kaiserštejnském paláci byl nabitý programem od brzkého ráno, kdy jej odstartovala lekce jógy již v 7.30. Celý den se pak nesl
ve velmi rozmanitém duchu, každý z účastníků si zde přišel na svém. Úrovně i zaměření jógových lekcí byly různ, a kdo nechtěl přijít cvičit, mohl se přihlásit na celou řadu workshopů od ochutnávky čaje až po odbourávání stresu a meditaci. Mimo jiné zde bylo možné vyzkoušet výborné jídlo připravené speciálně pro tuto příležitost Momoichi Bistrem, jehož koupí přispěli účastnici na organizaci a mnoho dalšího. Pohodový sobotní den byl zakončený 90 minutovou lekcí jógy v podání Kláry Pokorné, na kterou dorazilo přes 80 lidí. „Atmosféra byla po celý den opravdu úžasná, sešla se zde spousta lidí, od kterých máme skvělé reakce a jsme moc rádi, že nás všichni tak úžasně podporují a snaží se pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Tímto bychom chtěli všem moc poděkovat a jsem strašně rádi, že jsme i díky nim mohli pomoci organizaci RWTTC“, dodala učitelka jógy a zakladatelka projektu Klára Pokorná.

joga charita 3

Další jógový den projektu Yoga&Special Places je plánován na jaro nadcházející roku.
Více informací na FB nebo Instagramu Yoga&Special places nebo na www.yogamovement.cz

O PROJEKTU YOGA&SPECIAL PLACES:
Dlouhodobá spolupráce zakladatelky Yoga Movement a jógové učitelky Kláry Pokorné přivedla obě dámy k myšlence propojit zajímavá místa, pro jógu často netradiční, se cvičením jógy a odbourat tak typické jógové předsudky a zdůraznit fakt, že jóga je opravdu pro všechny a může ji cvičit kdokoliv a kdekoliv. Prvním jejich společným projektem byla charitativní jóga se světoznámým Dylanam Wernerem v Art&Food Zooně, při které se vybralo přes 70.000Kč pro NFDO Krtek. Druhým projektem potom byla první jóga na střeše Lucerny ve spolupráci se Střechou Lucerny, která přilákala stovky lidí během jediného dne. Třetím projektem byla Autumn Yoga Day in Grébovka, jejíž výtěžek byl věnován opět na podporu NFDO Krtek.

REKLAMA