Slavnou komedii G. B. Shawa Pygmalion dostali ve čtvrtek ve vinohradském divadle jako dárek podporovatelé projektu Obědy pro děti. Ten díky obecně prospěšné společnosti Women for Women vstupuje do svého čtvrtého školního roku a každoročně pomůže tisícům hladovějících dětí ze základních škol po celé České republice.

REKLAMA

„Každý rok projekt efektivně pomůže tisícům dětem ze základních škol po celé České republice a každý školní rok počet podpořených dětí roste. Každý rok se nám stále více potvrzuje, jak velký pozitivní vliv má na děti tak na první pohled banální věc, jako je školní oběd. Dalo by se tedy říci, že vše je skvělé, ale není. Smutné je, že takový projekt musí vůbec existovat, že v naší republice v 21. století jsou na školách děti, které doslova hladoví. Pocity jsou tedy rozporuplné. Důležité je však to, že projekt Obědy pro děti má smysl,“ uvedla iniciátorka projektu Obědy pro děti Ivana Tykač. Projekt jen v letošním školním roce, který sotva začal, pomohl nasytit 2 328 dětí. Za celý loňský školní rok počet dětí dosáhl čísla 3 500. Celkem pak za dobu své existence uhradil obědy 8 046 dětem z celé republiky.  

I proto Ivana Tykač, jménem své společnosti Women for Women, pořádá tento již tradiční divadelní večer jako symbolické poděkování pedagogům, zapojeným ministerstvům a největším donátorům projektu. Slavnostního večera se mimo jiné zúčastnila náměstkyně sekce Legislativy a strategie Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR Dana Prudíková a také náměstek pro ekonomiku Ministerstva práce a sociálních věcí ČR Martin Kučera.

Projekt Obědy pro děti pomohl v tomto školním roce již celkem 2 328 dětem z 341 základních škol po celé České republice a potřebným dětem poskytl obědy za bezmála 3,9 milionu korun.


 

O projektu Obědy pro děti

Projekt pomáhá dětem z celé České republiky, jejichž rodiče si nemohou dovolit zaplatit jim školní obědy. Pomoc je poskytována formou obědů ve školních jídelnách přímo prostřednictvím základních škol na základě darovací smlouvy. Žádosti jsou řešeny vždy individuálně. Více informací lze najít na www.obedyprodeti.cz. Tento projekt je možné podpořit, přidat se k pomoci a přispět na transparentní účet. Hlavním partnerem tohoto projektu je značka Nivea, v rámci své kampaně Nivea pečuje o rodinu.

 

O společnosti WOMEN FOR WOMEN

Společnost byla založena v říjnu 2012 manželi Ivanou a Pavlem Tykačovými a pomáhá především ženám s dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci, nedokážou ji vlastními silami řešit, ale přistupují k řešení svých problémů aktivně. Generálním partnerem společnosti je Vršanská uhelná a.s.

REKLAMA