REKLAMA

Prezident zavítal mezi dudáky do Strakonic

vaclav_klausPod záštitou prezidenta České republiky Václava Klause a za jeho osobní účasti byl ve čtvrtek 26. 8. 2010 zahájen již devatenáctý Mezinárodní dudácký festival ve Strakonicích. V nově otevřených prostorách Rytířského sálu se prezident setkal s vedením města, zástupci Jihočeského kraje a dalšími pozvanými hosty. „Ke Strakonicím mám osobní vztah,“ uvedl Václav Klaus, který zde jako chlapec trávil prázdniny u příbuzných.

Číst dál...

Strakonice hledají pro stavbu parkovacího domu investora

nadzemni_garazeParkovací domy, které jsou v evropských městech stále více oblíbené pro svou úsporu zastavěného plochy, chtějí vybudovat ve Strakonicích. Místostarosta Pavel Pavel (ODS) v úterý pro agenturu Mediafax uvedl, že město je připravené jednat s developery, kteří budou mít o realizaci staveb zájem.

Číst dál...

Ve Volyni slouží jediné autokino v Jihočeském kraji

autokinoJediné autokino v Jihočeském kraji slouží už týden na plovárně ve Volyni na Strakonicku. Lidé tak mohou filmy sledovat z pohodlí svých vozidel, aniž by vystupovali. Autokino má kapacitu 35 míst. “Inspirovali jsme se kdysi v Americe. Poprvé jsme tuto atrakci převedli minulý týden při příležitosti srazu veteránů. Pro majitele starých aut z celé republiky jsme druhý den ještě promítali film z minulého srazu,“ řekl v úterý agentuře Mediafax organizátor Petr Jirsa.

Číst dál...

REKLAMA