VIDEO: Program Bridge je mostem naděje pro samoživitele

Most mezi břehy zoufalství a naděje, ale i most mezi lidmi, kteří řeší obdobné potíže a setkání s někým s podobným osudem je pro ně posilou. Tak lze charakterizovat program Bridge, který od 21. února spouští obecně prospěšná společnost Women for Women, spojená se jmény manželů Ivany a Pavla Tykačových.

Číst dál...

(Spolu)autorka Četnických humoresek Pavlína Moskalyková pomáhá matkám samoživitelkám

Dlouhá léta stála po boku režiséra a autora seriálu Četnické humoresky Antonína Moskalyka. Když pak po vážné nemoci navždy odešel, sama další část příběhů dotočila. Dcera zmíněného legendárního filmaře Pavlína Moskalyková se stále věnuje filmové profesi, i když nyní o něco méně. Najde si čas také na podporu dobrých věcí, jako je projekt na pomoc matkám samoživitelkám obecně prospěšné společnosti Women for Women.

Číst dál...

Nejzápadnější kout Evropské unie se nejlépe prozkoumá z jachty

SPECIÁLNÍ SLEVA NA DOVOLENOU NA JACHTĚ PRO NAŠE ČTENÁŘE! Pozůstatky sopečné činnosti, jeskyně a hory pro ty, kdo chtějí obdivovat unikátní krásy přírody. Pozorování velryb a delfínů a třeba i šnorchlování mezi nimi pro ty, kdo chtějí zažít jedinečné dobrodružství. Portugalské souostroví Azory uprostřed Atlantského oceánu se podle jachtařského instruktora Tomáše Kůdely vyplatí poznávat z lodi.

Číst dál...

VIDEO: Uhlím si můžete čistit zuby

Málokdo ví, že uhlí je velmi oblíbenou přísadou kosmetických produktů. Každý měsíc roste počet kosmetických novinek, které jsou na uhlí založeny. Na trhu tak můžeme najít třeba zubní pasty či deodoranty. Na videu se podívejte, jak se uhlím dají čistit zuby.

Číst dál...

Patrik Děrgel: V sedle jsem se mohl cítit jako princ

Štědrý večer kromě dárků pod stromečkem přinesl ještě jedno překvapení, a sice pohádku Korunní princ. Svou nezpochybnitelnou úlohu v ní měli také čtyřnozí herci, vždyť co by byli rytíři bez koní. Z koňského hřbetu se podíval – a notně tak spolupracoval s horse masterem Václavem Plánkou z Rybníčku u Pelhřimova – i princ Jan. Jeho představitel, herec Patrik Děrgel, v rozhovoru nastínil, jak se v sedle cítí.

Číst dál...

Kryštof Hádek: Obdivuji umění jezdců-kaskadérů

Ve štědrovečerní pohádce si mladší ze slavných bratří Hádků letos zahrál „záporáka“. Kromě charakterových vad patřily k jeho roli povinně také jezdecké scény, při nichž spolupracoval s horse masterem Václavem Plánkou z Pelhřimovska. Kryštof Hádek alias princ Karel už s koňmi nějaké zkušenosti má. Seznámil se s nimi díky bratrovi Matějovi, jezdit ale začal až díky herectví. Jak prozradil v rozhovoru, při natáčení Korunního prince si dokonce neplánovaně vyzkoušel, jaké to je, když se s jezdcem kůň postaví na zadní.

Číst dál...

REKLAMA