Dejte si rande na Bobové dráze

rande bobova draha ikonaNevíte kam vzít na rande svou polovičku? Vyrazte na Bobovou dráhu v Praze. Každá zamilovaná dvojice, která 31. května přijde ruku v ruce a u pokladny se políbí, zaplatí místo dvou lístků pouze jeden. Bobová dráha je ideálním místem na romantický výlet, pokud si chcete užít pohyb na čerstvém vzduchu, ale příliš se nezapotit. V rámci zachování bezpečné jízdy se navíc můžete beztrestně přitulit. Pokud budete chtít, pojede vám to ve dvou také daleko rychleji.  Ačkoliv je dráha nedaleko centra, nachází se uprostřed zeleně s výhledem na panorama Prahy a vinici Máchalku. 

Číst dál...

Česká Miss 2010 Jitka Válková poprvé odkryla svá dokonalá ňadra

Jitka Valkova 3Jedna z nejúspěšnějších českých modelek, zpěvačka a také moderátorka, tak by se dala jednou větou charakterizovat Česká Miss 2010 Jitka Válková. Smyslná modelka se nyní poprvé odhodlala odložit podprsenku a postavit se jak ji pán bůh stvořil před objektiv předního českého fotografa Jana Tůmy. 

Číst dál...

Česká kniha rekordů vzdá čest pilotům RAF

spitfire ikonaPelhřimovské Muzeum rekordů  a kuriozit připravilo ve spolupráci s Czech Spitfire Clubem pro veletrh cestovního ruchu Regiontour 2013 vskutku neobvyklou podívanou. V jeho expozici totiž návštěvníci uvidí model legendárního stíhacího letounu Spitfire Mk. IX - a to v poměru 1:1 (tedy o rozměrech 10 x 12 m) . Stíhačky Spitfire se proslavily v průběhu 2. světové války (zejména při letecké bitvě o Anglii) a v řadách Royal Air Force na nich létali i českoslovenští piloti.

Číst dál...

Po hradech a zámcích NPÚ lze cestovat i v zimě

zamek jaromerice2 ikonaLetní turistická sezona sice skončila, po některých památkách ve správě Národního památkového ústavu však můžete cestovat i za chladnějšího počasí. Přijměte proto od nás pozvánku na hrady a zámky, které mají otevřeno i v zimních měsících.

Číst dál...

Vítězem E.ON Energy Globe Award ČR 2012 se stal ekologický dům do extrémních podmínek

eglobe lhota stavba ikonaSoutěž E.ON Energy Globe Award ČR, jejíž iniciátorem v České republice je energetická společnost E.ON, a která je také často nazývána jako udílení „ekologických Oskarů“, zná již svého vítěze. Ceny vítězům jednotlivých soutěžních kategorií předali během finálového večera v pražském klubu SaSaZu patroni z řad známých osobností. I letos se projekty šetřící energii ucházely o prvenství v sedmi kategoriích: Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež, Obec a Kutil. O absolutním vítězi rozhodla veřejnost hlasováním na internetu a také diváci v sále během finálového večera. Absolutní prvenství v letošním ročníku patří Bohumilu Lhotovi s jeho unikátním otáčivým domem.

Číst dál...

Šperky a hodinky z celého světa budou k vidění v Praze

Hodinyaklenoty ikonaJe libo diamantový prsten v hodnotě bytu nebo unikátní hodinky v ceně osobního automobilu? Právě takové exkluzivní zboží v hodnotě desítek milionů nyní září v Průmyslovém paláci v Holešovicích. Výstava HODINY A KLENOTY 2012 oslní svoji mimořádnou nabídkou milovníky luxusu a atraktivních moderních šperků a hodinek od 20. do 23. září na Výstavišti v pražských Holešovicích již po jednadvacáté.

Číst dál...

Matěj Kodeš se pokusí překonat rekord o největší bublinový tunel na světě

nejvetsi bublina ikonaBublinář Matěj Kodeš se ve středu 12.9, v 18 hodin v Muzeu stará čistírna, chystá překonat světový rekord a vytvořit nejdelší bublinový tunel na světě. Překonávat bude stávající rekord z roku 2010, kdy vytvořil na festivalu Pelhřimov - město rekordů tunel dlouhý 24.1 m... Nyní se, díky obrovským prostorům muzea, které má k dispozici, chystá pokořit 30ti metrovou hranici. Rekord bude probíhat za účasti komisařů z Agentury Dobrý den Pelhřimov.

Číst dál...

Přístroj na espresso slaví 190. narozeniny

espresso ikonaDenně se na celém světě vypije 1 400 milionů šálků kávy. Díky jedinečné vůni a bohaté chuti se káva stala po sklenici vody nejoblíbenějším nápojem. Znalci a milovníci kávy se shodují, že nejintenzivnější zážitek přináší espresso. Jedinečná konzistence, exotická vůně, bohatá pěna a jemnost šálku dokáže povzbudit všechny smysly. Stroj na jeho výrobu vynalezl v roce 1822 Francouz Louis Bernard Rabaut. 

Číst dál...

REKLAMA