Nejen uklízením živ jest člověk

Již tuto sobotu – 15. září se uskuteční velký celosvětový úklid, při kterém dobrovolníci ve 155 zemích uklidí nepořádek z přírody, pláží, lesů, řek i obcí a měst. V České republice se bude uklízet na více než 450 místech a kromě samotného uklízení chystají organizátoři i řadu doprovodných programů a soutěží.

Číst dál...

Tisíce hlasů rozhodly. Toma oživí sedm studánek

Je rozhodnuto. V sedmi krajích České republiky už vědí, která studánka se u nich dočká obnovy v rámci projektu Toma Živé studánky. Fanoušci jednotlivých míst mezi sebou soupeřili až do posledního dne internetového hlasování. Nejvíc hlasů ze všech osmnácti zúčastněných studánek nakonec od veřejnosti získala studánka v osadě Údolí u Nových Hradů na Českobudějovicku, celkem 971.

Číst dál...

Pozor na klimatizace. Mohou nezvratně poškodit zrak.

Zná to asi každý: horké letní sluníčko rozpaluje domy do běla a vy místo dovolené u moře nebo na chatě musíte sedět v kanceláři. Pot se Vám řine po zádech, dokořán otevřeným oknem vniká do místnosti ještě větší vedro, vzduch se ani nehne. Co v takové chvíli dělat, abychom pracovní den přežili? Mokré obklady na hlavu, nohy do lavoru s vodou, oplachování u dřezu v kuchyňce. To šťastnější pustí klimatizaci. Je to ale opravu taková výhra?

Číst dál...

Staňte se Nejlepším Startupem roku 2018

Unikátní příležitost, jak o sobě dát vědět a přilákat pozornost investorů právě teď mají začínající firmy, ideálně se zaměřením na technologie a inovace. Od dneška se mohou registrovat do soutěže Nejlepší Startup roku, která je již tradičně vyhlašována v rámci podnikatelských soutěží Česká spořitelna Živnostník roku a Vodafone Firma roku. Vítěz se může těšit na finanční příspěvek a přístup ke klíčovým investorům.

Číst dál...

Microsoft zahajuje další sezónu programovacích kempů pro děti

Akademie programování letos vstoupila do svého čtvrtého ročníku a od června nabídne celkem 8 víkendových a příměstských táborů, kde si děti budou „rozumně“ hrát. Při tomto hraní se totiž budou učit základům algoritmického myšlení a týmové spolupráci. Mimo tradiční destinace jako Praha a Brno letos Akademie zamíří také do Ostravy, Českých Budějovice nebo do Pardubic.

Číst dál...

REKLAMA