Zdravotní stav exprezidenta Havla zůstává stejný

vaclav_havel_odchazeniBývalý prezident Václav Havel nadále zůstává v péči lékařů pražské Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Agentuře Mediafax to v pátek potvrdila mluvčí ÚVN Jitka Zinke s tím, že Havlův stav se ale postupně zlepšuje, ale datum, kdy bude propuštěn, nemůže konkretizovat.

Číst dál...

Divadlo na Vinohradech uvede premiéru hry Albertina

albertinaČeská premiéra scénického čtení Albertiny, legendární hry moderního kanadského divadla, v režii hostující Lucie Málkové je naplánovaná na čtvrtek v pražském Divadle na Vinohradech. Agenturu Mediafax o tom informovala mluvčí divadla Zuzana Paulusová.

Číst dál...

Léčba bývalého prezidenta Havla pokračuje podle plánu

vaclav_havel_odchazeniStav Václava Havla je nadále stabilizovaný a léčba pokračuje podle plánu, informovala agenturu Mediafax ve středu mluvčí Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Jitka Zinke. Václav Havel je v nemocnici již od minulého úterý kvůli akutním respiračním problémům.

Číst dál...

VIDEO: Petřínská rozhledna slaví 120. narozeniny

petrin_rozhlednaStavba Petřínské rozhledny začala 16.března 1891 poté, co se členové Klubu českých turistů vrátili ze Světové výstavy v Paříži a rozhodli se postavit věž podobnou Eiffelovce v Praze. Pražská památka tak ve středu oslaví své 120. výročí, informoval Martin Marcilis ze společnosti České věže.

Číst dál...

REKLAMA