OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Těžba v obecních lesích skončila

Cerekvické lesy v minulých letech postihla stejně jako zbytek Vysočiny kůrovcová kalamita. Příčinou rozšíření kůrovce byli nejen přestárlé lesy, ale také rozsáhlé lesní monokultury. K zastavení šíření brouka nepřispělo, ani dlouhodobé sucho.

Číst dál...

Peklo na hradě v Polné

Když se jednou za rok zavřou brány do sklepení hradu v Polné, probouzí se staré legendy a vše se mění v kouzelný svět. Čerti, opouštějící svůj rybník Peklo, se proměňují v veselé, ale trochu zlobivé postavy, které společně s Mikulášem a anděly připravují tajemnou noc plnou dobrodružství.

Číst dál...

Kouzlo tradic ve výlohách v Polně

Tento rok se Husovo náměstí v Polné proměnilo v unikátní adventní výstavu pod názvem "Od adventu do Tří králů". Loni byli k vidění betlémy, letos jsou lákadlem výlohy plné svatých, lidových obyčejů a pranostik. Od zahájení tradičních adventních oslav nabízí výlohy návštěvníkům při nákupním shonu příležitost zastavit se a ponořit se do hlubšího poznání našich tradic a kultury.

Číst dál...

Vánoční radosti v krabici od bot

Krabice od bot je akce Diakonie s třináctiletou tradicí, dnes jde o největší sbírku vánočních dárků v Česku. Do toho to projektu se zapojila i Montessori škola v Polné.

Číst dál...

Veřejnost byla přítomna při projednání o úložišti

V kulturním domě v Dolní Cerekvi proběhlo projednání stanovení průzkumného území pro zvláštní zásahy do zemské kůry. K jednání se zástupci dotčených obcí a se správou úložišť radioaktivních odpadu mělo původně dojít za zavřenými dveřmi. Na žádost zástupců obcí byl umožněn na jednání přístup i veřejnosti.

Číst dál...

REKLAMA