VIDEO: Koncert glam rockových Smokie v Brně podpoří česká skupina Tibet

tibet2Za 2 měsíce se v rámci svého březnového turné v Brně představí skupina Smokie, autoři hitů jako Living Next Door To Alice, Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me či Lay Back In The Arms Of Someone. Večer však nebude patřit pouze této legendě, jejichž některé písně české publikum zná i v coververzích tuzemských umělců. Jednou z předkapel bude česká skupina Tibet, kterou mnozí Brňané zaregistrovali již na festivalech Rio de Riviera.

Číst dál...

Světová premiéra divadlení adaptace románu Vladimira Sorokina na Nové scéně

tricata_marinina_laskaVrcholem lednového programu Nové scény je světová premiéra divadelní adaptace románu enfant terrible současné ruské literatury Vladimira Sorokina Třicátá Marinina láska. Scénická freska v sobě spojuje Sorokinův moskevský soc-art, publicisticko-dramatický komentář Karla Steigerwalda, scénickou hudbu Petra Haase a akrobatickou gymnastiku skupiny Chebejet.

Číst dál...

Národní muzeum oslavuje 170. výročí narození Antonína Dvořáka

antonin_dvorakVýstavou v pražském Muzeu Antonína Dvořáka odstartuje cyklus aktivit, které Národní muzeum připravilo k 170. výročí narození tohoto významného skladatele. V barokním letohrádku Amerika je od 11. ledna 2011 otevřena výstavka s názvem Diplomy Antonína Dvořáka. Potrvá do 8. ledna 2012. Na květen je připravena velká výstava věnovaná tomuto skladateli.

Číst dál...

REKLAMA