REKLAMA

Kiss and Ride! – Polib a jeď! A neplať zbytečně…

K+R – místa pro zastavení, která jsou určena těm, kdo potřebují někoho vysadit někde u zastávky MHD, nádraží nebo u školy. A právě u škol řada z nás riskuje zbytečnou pokutu, protože i takové místo vyhrazené pro zastavení má svá pravidla. Jaká?

Číst dál...

Praha dostala od lidí již desítky nápadů k orientačnímu a navigačnímu systému města

V první polovině července TSK veřejnosti společně se zástupci městských organizací představili v pražském CAMP nový projekt. Jeho náplní je analýza navigačního a informačního systému Prahy. Současně spustili webovou stránku www.pid.cz/jis, kde má kdokoliv možnost se zapojit skrze jednoduchý formulář se svým nápadem nebo příkladem dobré i špatné praxe a poskytnout tak inspiraci odborníkům, kteří analýzu připravují. Jen do konce července TSK dostali desítky příspěvků. Ty si nyní můžete prohlédnout v nové galerii.

Číst dál...

Včasná pomoc od laika může zachránit lidský život

Získat či obnovit vědomosti, jak správně poskytnout první pomoc, umožní celodenní akce s názvem Den první pomoci, kterou organizuje farmaceutická společnost Pfizer ve spolupráci s Českým červeným křížem. Čtvrtý ročník této akce se uskuteční v neděli 26. srpna od deseti hodin v Aquapalace Praha. Návštěvníci si vyzkoušejí masáž srdce, záchranu tonoucího i to, jak postupovat při alergické reakci či dušení.

Číst dál...

Hrob architekta Historické budovy Národního muzea Josefa Schulze se dočkal své opravy

V neděli 15. července tomu bylo přesně 101 let, kdy zemřel známý architekt Josef Schulz, a není náhodou, že právě v těchto dnech byla dokončena oprava jeho hrobu s novou pamětní deskou. Stalo se tak navíc v roce, kdy bude částečně znovuotevřena po dlouholeté a náročné rekonstrukci Historická budova Národního muzea, jež je jednou z řady významných budov, které Josef Schulz navrhl. Objednavatelem opravy hrobu Josefa Schulze byla Společnost Národního muzea a projekt finančně sponzorovala společnost Metrostav. U této příležitosti proběhla v pondělí 16. července vzpomínková akce na Josefa Schulze u jeho hrobu na Vyšehradském hřbitově.

Číst dál...

REKLAMA