Praha 1 podporuje jedinečné zařízení pro ženy v nouzi

Ve zrekonstruovaných nebytových prostorech Městské části Praha 1 v Žitné 35 bylo otevřeno nové charitní středisko, které se věnuje ženám v nepříznivé sociální situaci, akutně ohroženým ztrátou bydlení a vyžadujícím speciální péči a pomoc. Projekt je společnou aktivitou hlavního města, které na rekonstrukci poskytlo dotaci, MČ Praha 1, jež prostory zrekonstruovala, a Arcidiecézní charity Praha.

Číst dál...

Revoluční čeká do čtyř let revoluce

Příjemná pro podnikání, pro obyvatele i pro turisty a navíc s novým místem pro slavnou Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Tak by už za čtyři roky mohla vypadat Revoluční ulice v Praze 1. O vizi její budoucnosti ve středu jednali zástupci Hospodářské komory Praha 1, magistrátu a městské části Praha 1 s vlastníky domů a podnikateli z Revoluční.

Číst dál...

Kavárna Pilská zaujala porotu

Praha 14 slaví úspěch s novým komunitním centrem, jehož stavba nyní finišuje v parku Pilská v Hostavicích. V již 14. ročníku prestižní soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku 2015 získal projekt kavárny s multifunkčním využitím Cenu hlavního města Prahy. Na slavnostním ceremoniálu konaném v Betlémské kapli převzali starosta Prahy 14 Radek Vondra a autor projektu – architekt David Damaška – diplom z rukou náměstkyně primátorky hlavního města Prahy Evy Kislingerové a pražské radní Jany Plamínkové.

Číst dál...

REKLAMA