Slunečnice rozsvítí Prahu

Lidé v úterý vyrazí do pražské Kateřinské zahrady se sazenicemi slunečnic, aby je tam zasadili a dali tak najevo sounáležitost s pacienty s roztroušenou sklerózou (RS). Touto nemocí trpí ve Středočeském kraji více než čtrnáct set lidí. Každý rok přibude v České republice až tisícovka nově nemocných. Kvalita péče o pacienty s RS však mnohde zaostává. Osvětový projekt Rozsviťme Českou republiku proto vyzývá českou populaci, aby se spojila a zasadila o zlepšení možností komplexní péče o tyto nemocné.

Číst dál...

MPSV spolupracuje s Women for Women, na obědy zdarma může dosáhnout více dětí

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová podepsala memorandum o spolupráci s Ivanou Tykač, ředitelkou obecně prospěšné společnosti Women for Women (W4W). Cílem memoranda je vytvoření co nejefektivnějšího systému pomoci rodičům či samoživitelům, kteří si nemohou dovolit hradit dětem školní obědy z důvodu obtížné sociální situace.

Číst dál...

Ztráty vody jsou na historickém minimu

Poprvé v historii pod patnáct procent klesly ztráty vody v pražské vodovodní síti. V loňském roce dosáhly 14,2 procenta, o rok dříve to bylo 17,6 procenta. Přitom ještě v roce 2000 ztráty přesahovaly jednu třetinu a v roce 1996 dokonce více než 43 procent.

Číst dál...

REKLAMA