Pražané se zahřejí ekologickým teplem vyrobeným v největší teplárně v republice

Další významná část ekologizačního programu probíhá nyní v teplárně Mělník I, kterou v rámci Skupiny ČEZ provozuje společnost Energotrans, a. s. Jako dílčí projekt s názvem „Snížení emisí SOx v Elektrárně Mělník, K1 - K6“ přitom takzvaná druhá vlna ekologizace započala již v roce 2012, kdy byly zahájeny přípravy realizace opatření pro snížení emisí oxidu dusíku a emisí tuhých znečišťujících látek. Cílem celého ekologizačního programu je zajištění plnění závazných emisních limitů a tím další provoz největší teplárny v České republice.

Číst dál...

VIDEO: Antifosilní zákon zatím v nedohlednu

Antifosilní zákon je součástí programového prohlášení české koaliční vlády. Proto se toto téma opakovaně vrací na její jednání, a to zhruba vždy po šesti měsících. Zatím bez konečného výsledku.

Číst dál...

Lékaři z Nemocnice na Bulovce završili v Jordánsku svou šestou misi

Na přelomu září a října byli lékaři Nemocnice Na Bulovce povoláni do jordánského hlavního města Ammánu na svou již šestou misi. Opět byla zaměřena na léčbu zraněných z války v Sýrii a syrských utečenců z utečeneckých táborů i operace syrských dětských a dospělých pacientů se získanými a vrozenými vadami pohybového aparátu.

Číst dál...

Zóna 30 v Praze 7 zvýší bezpečnost

Městská část Praha 7 plánuje od příštího roku zavést na Letné zónu se sníženou maximální povolenou rychlostí aut na 30 km/h. Do zóny by měla být zahrnuta převážná většina komunikací od ulice Bubenská směrem na Letnou. Vyjmuty z ní budou hlavní komunikace, jako jsou ulice Veletržní, Milady Horákové a Korunovační. Co toto opatření přinese řidičům a chodcům v Praze 7?

Číst dál...

REKLAMA