První etapa Dakaru: Ouředníček spokojený, Prokop s problémy

Po technických přejímkách a nedělním nádherném slavnostním startu v hlavním městě Peru se pondělní 1. etapou konečně na plno rozjel 41. ročník Rally Dakar. Organizátoři na začátek připravili pro stovku posádek startujících v kategorii automobilů trasu s 84 měřenými kilometry, vedoucí z Limy do Pisca. Posádce Tomáš Ouředníček a David Křípal #332 se v prologu dařilo a nakonec se umístili na 25. místě se ztrátou deseti minut.

Číst dál...

Most starší než republika: Palackého most spojil Smíchov s Novým Městem už před 140 lety

Palackého most, spojující kdysi industriální Smíchov s Novým Městem, oslavil 22. prosince už 140. výročí. Pyšní se řadou zajímavostí. Je vůbec prvním pražským mostem postaveným metodou kesonů, barevně odpovídal české trikoloře a ustál už několik nárazů lodí. V nejbližších letech čeká Palackého most, podobně jako další mosty přes Vltavu, kompletní rekonstrukce. Diagnostické práce, jako například teplotní měření a měření výškových rozdílů, na něm odstartují hned začátkem roku 2019.

Číst dál...

Vánoční den jógy pomohl organizaci Running With Those That Can´t

V rámci projektu Yoga&Special Places proběhla o víkendu poslední letošní edice nejen pro milovníky jógy. Tentokrát v Kaiserštejnském paláci na Malé straně v Praze. Pod názvem Xmas Yoga Day si organizátoři dali za cíl podpořit organizaci Running With Those That Can´t a na její činnost vybrali krásných 35 750 Kč.

Číst dál...

Polní cesta mezi Koloději a Újezdem nad Lesy dostala novou podobu, vznikla zde nová cyklostezka

Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. (TSK, a.s.) otevřela nový úsek cyklostezky, který spojuje Koloděje s Újezdem nad Lesy. Nová stezka pro chodce a cyklisty byla vybudována v prostoru stávající polní cesty, navazuje tak na ulici Václava Chocholy v Kolodějích a končí na komunikaci Oplanská v Újezdě nad Lesy. Celková délka nové cyklostezky je 765 m, široká je 3 m s prostorovou rezervou 1,5 m pro pohyb jezdců na zvířatech. Zhotovitelem stavby byla společnost Skanska a.s.

Číst dál...

Do Azylového domu Sv. Terezie putovalo 400 kilogramů oděvů z Vánoční sbírky NADACE AGEL

Stovky lidí bez domova či v krizové životní situaci zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem v zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali administrativní pracovníci skupiny AGEL v Praze, putovaly tentokrát do Azylového domu Sv. Terezie v Karlíně, odkud budou v případě potřeby distribuovány i do dalších zařízení Arcidiecézní charity Praha.

Číst dál...

REKLAMA