Veolia Energie ČR bude spolupracovat na platformě pro uhelné regiony

Moravskoslezský kraj se připravuje na přechod k čistší energii a přihlásil se k evropské platformě na podporu rozvoje uhelných regionů. Do přípravy strategie na zmírnění regionálních dopadů odklonu od využívání fosilních paliv se zapojí i Veolia Energie ČR.

Číst dál...

Praha dostala od lidí již desítky nápadů k orientačnímu a navigačnímu systému města

V první polovině července TSK veřejnosti společně se zástupci městských organizací představili v pražském CAMP nový projekt. Jeho náplní je analýza navigačního a informačního systému Prahy. Současně spustili webovou stránku www.pid.cz/jis, kde má kdokoliv možnost se zapojit skrze jednoduchý formulář se svým nápadem nebo příkladem dobré i špatné praxe a poskytnout tak inspiraci odborníkům, kteří analýzu připravují. Jen do konce července TSK dostali desítky příspěvků. Ty si nyní můžete prohlédnout v nové galerii.

Číst dál...

Včasná pomoc od laika může zachránit lidský život

Získat či obnovit vědomosti, jak správně poskytnout první pomoc, umožní celodenní akce s názvem Den první pomoci, kterou organizuje farmaceutická společnost Pfizer ve spolupráci s Českým červeným křížem. Čtvrtý ročník této akce se uskuteční v neděli 26. srpna od deseti hodin v Aquapalace Praha. Návštěvníci si vyzkoušejí masáž srdce, záchranu tonoucího i to, jak postupovat při alergické reakci či dušení.

Číst dál...

Veolia rekonstruuje hlavní horkovod v Ostravě-Porubě

V Ostravě vrcholí práce na výměně horkovodního potrubního systému, kterým společnost Veolia Energie ČR dodává teplo z Elektrárny Třebovice do hustě obydlené Poruby. Jedna z největších generálních oprav rozvodů a zároveň investic posledních let probíhá na frekventované Hlavní třídě (dříve Leninova třída), kde se potrubí budovalo počátkem 60. let minulého století. Nové potrubí přispěje ke zvýšení spolehlivosti dodávek tepla ve městě.

Číst dál...

REKLAMA