OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Aktuální zprávy 7. 2. 2018

Krajští zastupitelé odvolali náměstka hejtmana Josefa Pavlíka. Kdo bude jeho nástupcem, se dozvíte v dnešních zprávách. Dále se zaměříme na stále se rozmáhající respirační onemocnění anebo statistiku kriminality.

Číst dál...

VIDEO: Odvolaný náměstek Pavlík se "opřel" do novináře Mareše

Nečekanou dohru mělo úterní jednání zastupitelstva kraje, na kterém odvolali zastupitelé Josefa Pavlíka z funkce náměstka hejtmana. Ve své řeči krátce před odvoláním Pavlík obvinil autora článků o jeho členství v Lidových milicích z toho, že i novinář byl kandidátek na členství v KSČ a ve svím životopise o tom také nemluví. Na reakci novináře Mareše se podívejte v naší reportáži.

 

Číst dál...

Ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina získali Marie Žilová, Eva Jurmanová a Jaroslav Fieger

Krajské zastupitelstvo dnes udělilo další tři tituly Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina. Ocenění nově patří Marii Žilové a její dceři Evě Jurmanové z Nového Veselí za tradiční techniky a postupy při zpracování zmenšených součástek lidových krojů a kameníkovi Jaroslavu Fiegerovi ze Světlé nad Sázavou za řemeslný um při zhotovování výrobků z kamene, mimo jiné i obilních mlýnků a sekeromlatů. Seznam Mistrů tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina čítá od dnešního dne už osm jmen.

Číst dál...

VIDEO: Aktuální zprávy 1. 2. 2018

V dnešních zprávách prozradíme jméno herečky Horáckého divadla, která získala nominaci na Thálii. Dále se například dozvíte, pro kterou oblastní charitu byl letošní ročník Tříkrálové sbírky rekordním.

Číst dál...

V Kraji Vysočina se loni pátralo po 875 osobách

V současné době pátrají policisté v Kraji Vysočina po 175 osobách. Z tohoto počtu je v osmnácti případech osoba pohřešována, devatenáct osob má být dodáno do výkonu trestu odnětí svobody a v případě 23 osob jde o děti se soudně nařízenou ústavní výchovou. Ve třiceti případech policisté pátrají po pobytu osoby. Zbývající lidé jsou hledáni na základě soudně vydaných příkazů k zatčení nebo souhlasů se zadržením osoby podezřelé, vydaných státním zástupcem.

Číst dál...

REKLAMA