OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Mladí lidé mohou získat peníze na realizaci svých nápadů

Mladí lidé mohou získat finanční prostředky na své projekty, kterými budou chtít zlepšit život v místě, kde žijí. Program „Mládež kraji“ na Vysočině realizuje Rada dětí a mládeže kraje Vysočina ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Na realizaci programu se finančně podílí i Kraj Vysočina a okresní města.

Číst dál...

Rada dětí a mládeže by z krajského rozpočtu měla dostat čtyřistatisícovou podporu

Od roku 2001 působí na Vysočině Rada dětí a mládeže kraje Vysočina, která zastřešuje 27 neziskových organizací věnujících se práci s dětmi a mládeží. Rada pomáhá svým členům zprostředkovat informace nejen mezi sebou navzájem, ale i od státních a krajských orgánů. Vedle toho poskytuje také právní servis, zvýhodněnou propagaci letních táborů nebo možnost zapojit se do různých projektů a aktivit, často spojených i s finanční podporou. V krajském rozpočtu je tento rok pro radu dětí a mládeže vyčleněno 400 tisíc korun.

Číst dál...

VIDEO: Aktuální zprávy 7. 3. 2018

Co všechno už dokázali v třebíčských Vrátkách a jak se starostové z Vysočiny v tomto týdnu připravují na případný blackout, nejen to prozradí dnešní zprávy.

Číst dál...

Žáky řemeslných oborů na studiu udržují i krajská stipendia

Kraj Vysočina vyplatil čtyřem stovkám studentů vybraných technických a řemeslných oborů první letošní studijní a motivační stipendia. Po uzavření prvního pololetí aktuálního školního roku kraj potvrdil rozdělení částky vyšší než 1,3 miliónu korun. Na motivační stipendia dosáhlo 34 % žadatelů ze středních škol, z toho na prospěchové stipendium 29 %.

Číst dál...

REKLAMA