Na Pražském hradě bude vystaven Relikviář sv. Maura

relikviar_sv_mauraVe Vladislavském sále Pražského hradu bude od 24. listopadu vystaven vzácný středověký Relikviář sv. Maura, který je největším románským relikviářem na území České republiky. Informovala o tom na pondělní tiskové konferenci ředitelka Národního památkového ústavu (NPÚ) Naďa Goryczková.

Číst dál...

Skupina UDG plánuje koncert v cirkusovém šapitó

udgHudební formace UDG v rámci svého podzimního koncertního turné vystoupí 16. listopadu v cirkusovém šapitó na Rohanském nábřeží v Praze. Agenturu Mediafax o tom v pondělí informovala Martina Žáková ze společnosti Etain Promotion.

Číst dál...

Legendy moderního jazzu, pianista Chick Corea a vibrafonista Gary Burton, míří do Prahy

corea.chick_burton.gary-jazzV sobotu 26. března 2011 zaplesá srdce všech milovníků jazzu – v Kongresovém centru v Praze se totiž na společném koncertě představí legendární pianista Chick Corea a vibrafonista Gary Burton. Chick Corea v Česku naposledy vystupoval v roce 2007 s banjistou Bélou Fleckem, v 90. letech se u nás ukázal se slavným Electric bandem, ve spojení s Gary Burtonem však v Česku ještě nebyl.

Číst dál...

Výstava fotografií ukáže nepřístupná zákoutí v Senátu

valdstejnsky_palacValdštejnský palác, sídlo Senátu Parlamentu České republiky, hostí od 6. listopadu 2010 do 11. ledna 2011 výstavu fotografií s názvem Zákoutí Valdštejnského paláce. Podle Petra Kostky, mluvčího Senátu, umožní nahlédnutí do míst, která běžný návštěvník nemá šanci spatřit.

Číst dál...

REKLAMA