REKLAMA

Národní muzeum představí Sbírku odkazů Járy Cimrmana

narodni_muzeum_prahaDne 29. října 2010 se ve druhém patře nové budovy Národního muzea stane něco poněkud neobvyklého: Budou zde slavnostně odhaleny nejlepší exponáty, které se sešly na webových stránkách Sbírky odkazů Járy Cimrmana – projektu v rámci Oslav Prahy, který si dal za cíl vzdát originální hold zneuznanému českému velikánovi a jeho hlavním tvůrcům, Ladislavu Smoljakovi a Zdeňku Svěrákovi.

Číst dál...

Večer s Robertem Wilsonem na Nové scéně ND

divadlo_robert_wilson_ikonaNová scéna ND připravila výjimečné celovečerní představení, ve kterém světoznámý režisér Robert Wilson pozve diváky do působivého vesmíru své osobité estetiky. Ve středu 3. listopadu během dvouhodinové autorské zpovědi doprovázené projekcí budou mít návštěvníci Nové scény možnost detailně se seznámit s Wilsonovou režijní metodou a nahlédnou do tajů jeho tvůrčího procesu. Po představení následuje neformální interaktivní část, ve které Robert Wilson odpovídá na otázky diváků.

Číst dál...

Autorem výstavního projektu Start-up je i Miroslav Polách

polach_miroslav_ikonaMiroslav Polách, profilující se jako jedna z nejvýraznějších osobností mladé umělecké generace, která již po několik let systematicky pracuje na novém aktuálním pojetí fenoménu malby. Jeho práce charakterizuje tematická cykličnost, autor se obvykle zaměřuje na jeden motiv a k němu pak maluje více variant.

Číst dál...

Národní muzeum představuje dva symboly starého Japonska

gejsa_ikonaNárodní muzeum připravilo v jednom ze svých muzeí, v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur, výstavu s názvem Gejša a samuraj. Návštěvníci se mohou těšit na více než 800 předmětů, 588 exponátů vypráví příběh japonských samurajů a 214 se jich vztahuje ke gejšám. Výstava potrvá do 3. dubna 2011.

Číst dál...

REKLAMA